Communication - ارتباطات

Serial – سریال

Serial – سریال

توضیحات

Serial – سریال در آردوینو، برای ارتباط بین برد آردوینو و رایانه یا سایر دستگاه ها استفاده می شود. همه بردهای آردوینو حداقل یک پورت سریال دارند (که به UART یا USART نیز معروف است) و برخی از آنها دارای چندین پورت هستند.

BoardUSB CDC nameSerial pinsSerial1 pinsSerial2 pinsSerial3 pins
Uno, Nano, Mini 0(RX), 1(TX)   
Mega 0(RX), 1(TX)19(RX), 18(TX)17(RX), 16(TX)15(RX), 14(TX)
Leonardo, Micro, YúnSerial 0(RX), 1(TX)  
Uno WiFi Rev.2 Connected to USB0(RX), 1(TX)Connected to NINA 
MKR boardsSerial 13(RX), 14(TX)  
ZeroSerialUSB (Native USB Port only)Connected to Programming Port0(RX), 1(TX)  
DueSerialUSB (Native USB Port only)0(RX), 1(TX)19(RX), 18(TX)17(RX), 16(TX)15(RX), 14(TX)
101Serial 0(RX), 1(TX)  

نکات مهم

در اردوینو های Uno ، Nano ، Mini و Mega ، پین 0 و 1 برای ارتباط با رایانه استفاده می شود. اتصال هر چیزی به این پین ها می تواند ارتباط آن را مختل کند ، از جمله ایجاد آپلودهای ناموفق روی برد.

برای ارتباط با برد Arduino می توانید از مانیتور سریال داخلی محیط Arduino استفاده کنید. روی دکمه serial monitor در نوار toolbar کلیک کنید و پس از باز کردن این پنجره در قسمت boude rate ، مقداری که در هنگام استفاده از تابع begin() وارد کرده اید را  در این قسمت وارد کنید.

ارتباط سریال روی پین های TX/RX از سطوح منطقی TTL  (بسته به برد 5 ولت یا 3.3 ولت) استفاده می کند. این پین ها را مستقیماً به پورت سریال RS232 وصل نکنید. آنها در 12V± کار می کنند و می توانند به برد آردوینو شما آسیب برسانند.

برای استفاده از این پورت های سریال اضافی برای ارتباط با رایانه شخصی خود ، به یک آداپتور USB به سریال اضافی نیاز دارید ، زیرا آنها به آداپتور USB به سریال Mega متصل نیستند. برای استفاده از آنها برای ارتباط با یک دستگاه سریال خارجی TTL ، پین TX را به پین RX دستگاه خود ، RX را به پین TX دستگاه خود و زمین Mega خود را به زمین دستگاه خود وصل کنید.

مطالعه بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *